مهدی هاشمی به مرخصی آمد + حمله به خودروی نماینده سبزوار مقابل مجلس – تیزهوشان و نمونه دولتی

خبرگزاری تسنیم: مهدی هاشمی سال 94 از سوی دادگاه انقلاب به‌ اتهام اختلاس، جعل، ارتشا و برخی مسائل امنیتی، جمعاً به 25 سال زندان، رد مال، جزای نقدی، انفصال دائم از خدمات دولتی و 50 ضربه شلاق محکوم شد که این حکم پس از اعتراض از سوی متهم، در دادگاه تجدیدنظر تأیید شد
خبرگزاری تسنیم: مهدی هاشمی سال 94 از سوی دادگاه انقلاب به‌ اتهام اختلاس، جعل، ارتشا و برخی مسائل امنیتی، جمعاً به 25 سال زندان، رد مال، جزای نقدی، انفصال دائم از خدمات دولتی و 50 ضربه شلاق محکوم شد که این حکم پس از اعتراض از سوی متهم، در دادگاه تجدیدنظر تأیید شد.

نامبرده طبق ماده 134 قانون مجازات اسلامی به تحمل 10 سال حبس از مجموع 25 سال حبس صادره، محکوم شد که این حکم از 18 مرداد سال 94 با انتقال مهدی هاشمی به اوین، اجرایی شده است.

پیشتر سید محمود علیزاده طباطبایی وکیل مدافع وی درباره مرخصی‌های موکلش به تسنیم گفته بود: تعداد مرخصی‌های مهدی هاشمی عادی و طبق قانون است و هیچ شرایط استثنایی برای وی وجود ندارد و همانند دیگر زندانی‌ها از ظرفیت مرخصی قانونی خود استفاده می‌کند. مهدی هاشمی از زندانیان بند 7 است و طبق ضوابط زندان، به زندانیانی که رفتار خوبی داشته باشند ماهانه 2 روز مرخصی می‌دهند و تقریباً اکثر زندانی‌ها مشمول این مرخصی می‌شوند.

مهدی هاشمی طی نزدیک به 3 سال گذشته از محکومیتش، بارها به مرخصی آمده و مرخصی اخیر وی، اولین مرخصی سال 97 محسوب می‌شود.

——————-

خبرگزاری ایسنا: یک جوان معترض ظهر امروز با میلگرد به خودروی نماینده سبزوار مقابل مجلس حمله کرد و شیشه‌های خودروی وی را شکست
سبحانی‌فر با بیان اینکه این فرد مهاجم در حالت عادی نبوده، گفت که وی پس از این اقدام به سمت محوطه اطراف مجلس رفته و توسط نیروی انتظامی بازداشت و تحویل کلانتری بهارستان شده است.

رمضانعلی سبحانی‌فر با تایید حمله جوانی معترض، به خودروی خود گفت: پس از پایان جلسه علنی مجلس جوان معترضی به خودروی من که مقابل مجلس پارک بود حمله کرد و به آن آسیب رساند که در اثر این حمله شیشه‌های جلوی خودرو شکست

وی با بیان اینکه در زمان وقوع این اتفاق در داخل نبوده، گفت: من به همراه ارباب رجوع کنار ایستاده بودم و راننده هم داخل ماشین نبود.

خبرگزاری ایسنا: یک جوان معترض ظهر امروز با میلگرد به خودروی نماینده سبزوار مقابل مجلس حمله کرد و شیشه‌های خودروی وی را شکست.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *